Loading ...

Bu Sözleşme Kayıtlı ve Hizmeti olan tüm müşteriler için geçerlidir.


1- Taraflar

 • Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri (Hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan Turk Serv İnternet Teknolojileri ve Bilişim Hizmetleri (Turk Serv olarak anılacaktır) ile Yeni müşteri kaydı bölümünde belirtilen detayları ile belirtilen kişi/kurum (Müşteri olarak anılacaktır) arasında Turk Serv'e ait olan https://turk-serv.com internet adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin (Site olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.
 • Taraflar iş bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt ederler.

2- Konusu

 • İş bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında Turk Serv'e ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.
 • Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır.

3- Sorumluluklar

 • Turk Serv, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile Turk Serv ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.
 • Ödeme şekli, kdv farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler Turk Serv tarafından bildirilecektir.
 • Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra Turk Serv, müşteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin kontrol panel, ftp, sql ve e-eposta kullanıcı adları ve şifrelerini müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.
 • Müşteri aldığı hizmet dahilinde Turk Serv tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, hosting hesabından faydalanırken Turk Serv tarafından yayınlanan her türlü ihtar yada bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu barındırma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.
 • Müşteri hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamayı taahhüt eder.
 • Müşteri alan adı, hosting veya aldığı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürürlülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.
 • Müşteri hizmeti dahilinde barındırdığı tüm dosya, döküman ve programlardan, web sitesi ve e-eposta hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İş bu konuda doğabilecek sorunlardan Turk Serv'e herhangi bir kusur iletilemez.
 • Turk Serv sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. Turk Serv kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya Turk Serv'in kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesh edebilir. Turk Serv hukuka aykırılık eden filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden silmek hakkına sahiptir.
 • Turk Serv, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, eposta ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiç bir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. Turk Serv müşterinin hosting verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım işlemine tabi tutacaktır. Buna rağmen Turk Serv hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan Turk Serv sorumlu değildir. Turk Serv düzenli olarak yaptığı yedeklemelerde, eposta hesaplarını yedeklemekte olup, bu eposta hesaplarının içerisindeki "mesajları" 3 ayda 1 kez yedeklemektedir. 2 Günde bir kez yapılan yedeklemelerde, eposta mesajları, yedekleme dışında tutulmaktadır. Bu mesajların düzenli olarak pop3 destekli (outlook v.b.) bir yazılım ile müşteri tarafından yedeklenmesi önerilmektedir. Bu Verilerin yedeklenmesi sözleşme metninde aksi belirtilmediği sürece müşterinin sorumluluğundadır.
 • Turk Serv, Türkiye lokasyon cloud hosting hizmetinde mail gönderim garantisi vermez. Hosting sunucularında bir çok web sitesinin barınması sebebi ile mail gönderim sorunu yaşan müşterilerin şikayet hakkı yoktur. Bu sorunu ayrı mail hizmeti alarak giderilebilir.
 • Turk Serv IPv6 Proxy kurulum hizmetinde kurulumu yapılmış çalışır bir şekilde alıcıya teslim eder. Daha sonra kullanıcının yazılımı bozması veya herhangi bir şekilde sisteminde bir yenilik talep etmesi veya IPv6 Adreslerinin değişikliği yardımı hakkında bir talep de bulunamaz. 5 Adet Sanal Sunucu ve Üzeri Toplamda 50K IPv6 adresi ve Üzeri kurulum yapıldığı takdirde IPv6 Random Atama Yazılımı ücretsiz bir şekilde kullanıcılara verilmektedir. Dilerse kullanıcı bu hizmeti ek 50 ₺ ücret ile de satın alabilir. Kurulum sonrasında sistem tamamen çalışır şekilde teslim edilir. Dahas sonrasında destek hizmeti verilmez. Buna istinaden destek paketi satın alınabilir.
 • Turk Serv, müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş domain name tescil işlemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve sipariş ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen domain name'in sahibi müşteridir. Kampanya ve promosyon dahilinde alınan alan adları, bir sonraki ödeme dönemi geçtikten sonra transfer edilebilecektir. Turk Serv bu konuda müşterinin talepleri doğrultusunda domain name üzerinde işlem yapabilecektir. Müşteri tarafından domain name üzerinde bir düzenleme, değişiklik ve transfer taleplerini en kısa sürede yapacaktır.
 • Turk Serv, sunucularda aşırı eposta birikmesini önlemek amacı aşırı doluluk olduğu takdirde otomatik olarak e-posta temizliği yapmaktadır. Bu nedenle önemli epostalarınızı outlook v.b. yazılımlar ile yedeklemeniz tavsiye edilmektedir.
 • Turk Serv tüm Hosting paketlerinde saatlik maksimum e-posta gönderimi 100 adet ile limitlendirmektedir. Limit aşımı yapan hesapları durdurma hakkını saklı tutar.
 • Turk Serv, çalışanlarına yapılacak olan herhangi bir hakaret, nefret söylenimi gibi durumlarda müşterinin tüm hizmetlerini durdurma ve geri iade olmaksızın kapatma hakkına sahiptir.
 • Türkiye Lokasyon Sanal Sunucu (VDS) hizmetinde trafik limitlendirilmemiş olarak aktif edilmektedir. Fakat limitlendirilmemiş olası limitsiz olarak up/down işlemi yapılacağı anlamına gelmemektedir ve Türkiye lokasyon sanal sunucu (VDS) hizmetlerimizde yüksek trafik kullanımı (up/down) yasaktır. VDS hizmetlerinde yüksek kullanım yapılmaya başlandığı takdirder kullanım limiti aylık 1 TB olarak limitlendirilir(12 GB RAM ve üstü VDS hizmetlerinde bu limit 5 TB dır). Limit aşıldığı takdirde bir sonraki ödeme tarihine kadar ve ek trafik paketi alınmadığı sürece UPLOAD hızı 10 Mbps üst limit olacak şekilde limitlendirilir. Türkiye Lokasyon Up/Down kullanımı için Up/Down VDS paketlerine göz atabilirsiniz.
 • Türkiye Lokasyon Proxy hizmetinde trafik limitlendirilmemiş olarak verilmektedir fakat bu sınırsız up/down yapılacağı anlamına gelmemektedir. Yüksek trafik kullanımı yasaktır. Yüksek trafik kullanımı tespit edildiğinde Turk Serv kişi/firma'yı uyarır ve bir sonraki yüksek trafik kullanımında hizmeti iptal etme hakkını saklı tutar.
 • Kanun No. 5651 - MADDE 5(1) Yer saglayici, yer sagladigi icerigi kontrol etmek veya hukuka aykiri bir faaliyetin soz konusu olup olmadigini arastirmakla yukumlu degildir. Yasa gereği barındırılacak dosyalardan Turk Serv Sorumlu değildir. Bu nedenle her müşteri barındırdığı dosyadan sorumlu tek yasal kişidir.

4- Süre

 • İş bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından Turk Serv'e iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri başlar.
 • Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır.
 • Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 iş günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar. ( ücret husunda meydana gelen değişiklikler saklıdır.)

5- Ücret

 • İş bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere kdv sonradan dahil ederek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir.
 • Turk Serv önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri iş bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.
 • Ücret fatura tarihindeki Merkez bankası efektif satış kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenir.
 • Ücret fatura kesim tarihinden itibaren 5. iş günü sonuna kadar sipariş işlemi sırasında kredi kartı ile ödeme talimatı var ise kredi kartı hesabından, kredi kartı ile ödeme talimatı yok ise müşteri iletişim adresinde belirtilen banka hesap numaralarına veya Turk Serv'e elden ödemekle yükümlüdür.
 • Ödemenin gecikmesi durumunda Turk Serv kur farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.
 • Turk Serv, müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar.
 • Sunucu Barındırma(Co-location) & Türkiye DGN Self Dedicated Sunucu trafik limitli paketlerimizde trafik aşımı olduğu takdirde internet hattı 10 Mbps olarak limitlendirilir veya müşteri onayı alındığı takdirde her 10 gb için 1 tl olacak şekilde faturaya yansıtılır. Ek olarak trafik kotası da satın alınabilir.
 • Sipariş esnasında belirtildiği gibi TR Sanal Sunucu ve TR Cloud Hosting - DGN harici tüm hizmetlerde geri ödeme yapılmaz. TR Sanal Sunucu geri ödeme hizmet aktifleştikten 3 gün içerisinde talep edilmesi durumunda iade edilir. 4. gün ve sonrasındaki günlerde talep edilen iade işlemleri kabul edilmeyecektir. Hosting hizmeti için bu süre 7 gündür. Hizmet aktif edildikten 7 gün içerisinde talep edilen tüm iadeler KOŞULSUZ ve ŞARTSIZ olarak iade edilir. 8. Gün ve sonrasında yapılan iade işlemleri kabul edilmeyecektir.

6- Askıya Alma

 • Ödeme konusunda problem yaşanması, kredi kartı ile ödeme talimatı olan müşterilerde provizyon sorunları veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı Turk Serv, müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, eposta, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.
 • Bu durumun devam süresince müşteri adına eposta, web, ftp erişimleri yapılamaz ve eposta hesapları bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir.
 • Türkiye Lokasyon Hizmetlerimiz(Dedicated Sunucu, Sanal Sunucu, Cloud Web Hosting, Proxy, ...) üzerinde gerek telif hakları gerek T.C. yasalarına aykırı içerik bulundurmak veya kullanmak yasaktır. Bu içeriğe; Hack, Crack, Warez, Adult ve MP3 içeriği dahildir.
 • Sunucularımız veya Barındırma hizmeti aldığınız sunucularınız üzerinden kirli trafik(saldırı) çıkışı yasaktır. Kirli trafik çıkışı yapıldığı takdirde yasal süreç başlatılacaktır.
 • Hizmet kötüye kullanım sonrası hizmet durdurulur ve herhangi bir dosya alımı için açılmaz. IADAE yapılmaz. Gerek görüldüğü takdirde müşterinin tüm hizmetleri durdurulur ve herhangi bir dosya alımı için açılmaz. IADE yapılmaz.
 • Hizmet üzerinde yüksek bir network kullanımı olması dahilinde hizmet durdurulur. Bu kullanım çıkış ise incelme yapılır. İnceleme sonrası kullanım kötü amaçlı ise hizmet iptali gerçekleştirilir ve IADE kesinlikle yapılmaz.
 • Sunucu üzerindeki tüm yazılımların güvenliği müşterilerimize aittir. Chmod 777 'den kaynaklanabilecek yada yazılımınız ile ilgili kaynaklanabilecek herhangi bir konuda hiçbir şekilde şirketimiz sorumlu değildir.
 • Sunucularımız üzerinde spamming (istenmeyen posta gönderimi ) ve phishing yaptığı tespit edilen hesaplar, bu aktivitelere ait ilgili kurumlardan bildirim gelmesine takiben kalıcı olarak kapatılır.

7- Fesih İşlemleri

 • Müşteri iş bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde yada iş bu sözleşmenin ön yüzünde beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, yukarıda belirtilen sözleşmeyi askıya alma halinin 7 günden fazla devam etmesi halinde, Turk Serv hiç bir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir.
 • Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.
 • Müşteri hiç bir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile iş bu sözleşmeyi süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir.
 • Sözleşmenin sona erme süresinden önce müşteri tarafından fesih edilmesi halinde sözleşme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve peşin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.
 • Sözleşmenin sona erme süresinden 3 gün sonra, Turk Serv hesaba ait dosyaları silme hakkına sahiptir.

8- İletişim ve Bilgi Adresleri

 • Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgah olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.
 • Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İş bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.
 • Turk Serv sözleşme süresi içinde müşteri'ye ait elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi, hesap eksteresi gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı yada kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

9- Ücretin Ödenmesinde Temerrüde Düşülmesi

 • Müşteri, aldığı hizmetlere karşılık başvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır. Bu durumda gecikme faizi yansıtılır.
 • Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için Turk Serv'in dava yada icra takibi açması halinde de aylık %15 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %50'si kadar cezai şart, %10'u Avukatlık Ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.
 • Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere İhtiyati Haciz ve İhtiyati tedbir için başvurması halinde Turk Serv'in teminatsız İhtiyati Haciz ve İhtiyati Tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen Mahkemelerce teminat istendiğinde, Bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

10- Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

 • İş bu sözleşme bununla birlikte 11 madde ve alt başlıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma. siparişin internet ortamında Turk Serv'e gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir). Turk Serv gerek gördüğü taktirde yeni maddeler ve/veya alt başlıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.
 • İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların çözümünde Ankara Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Son Değişiklik Tarihi 19.12.2017 Saat 14:55