Turk-Serv.com | Sanal Sunucu, Fiziksel Sunucu, Dedicated Sunucu, Sunucu Barındırma, Hosting, Bireysel Hosting, Kurumsal Hosting, Bayi Hosting, Reseller Hosting, Proxy, Ts3, Anti DDoS Korumalı Sunucu
destek@turk-serv.com +90 532 503 06 25 +90 535 060 42 84

Hizmet ve Gizlilik SözleşmesiAnlaşmanın Tarafları

1) Turk Serv'den hizmet alan ve sipariş veren tüm müşterilerimiz, bu sözleşmeyi kabul etmiş sayılır.

2) Sözleşmenin okunmayarak kabul edilmesi halinde, tüm mesuliyet müşterimizindir.

3) Turk Serv yetkilileri, bu sözleşmeyi istediği zaman güncelleme yetkisine sahiptir.

4) Tüm müşterilerimiz, bu sözleşmeyi takip etmekle sorumludur ve en güncel hali geçerlidir.


Hizmet Sınırlamaları

1) Turk Serv; herhangi bir anda müşteriye sunduğu hizmetlerin bir kısmının kanuna aykırı amaçlar için kullanıldığı kanaatine varacak olursa, verdiği hizmeti müşteriye haber vermeksizin durdurabilir. Bununla beraber, Turk Serv'in sunduğu hizmet kullanılırken aşağıdaki sınırlamalara uyulmasını bekler. Müşterinin bu sınırlamalardan herhangi birine uymadığının belirlenmesi durumunda, Turk Serv hizmet vermeyi durdurabilir. Müşterilerimizden çalışanlarımıza hakaret saygısızlık gibi durumlarda kişinin tüm ürünleri durdurulabilir. Müşterinin bu anlaşma hükümlerine uymaması nedeniyle, Turk Serv'in hizmeti durdurması halinde, müşteriye herhangi bir geri iade yapılmaz. Gerektiği takdirde Turk Serv şahısı Yetkili Mahkeme huzuruna çıkarma hakkını saklı tutar.


Sınırlamalar

1) Turk Serv'in sunduğu hizmetleri kullanarak veya bu hizmetleri referans göstererek bir veya bir çok kişiye, kişilerin istekleri dışında elektronik mesaj gönderilmesi.(Spam)

2) Turk Serv'in sunduğu hizmetleri kullanarak veya bu hizmetleri referans göstererek yayınlanacak veya gönderilecek bilgilerde illegal, yanlış, yanıltıcı ve hileli bilgilerin bulunması veya var olmayan ürün ve hizmetlerin sunulması.

3) Turk Serv'in sunduğu hizmetleri kullanarak veya bu hizmetleri referans göstererek, gönderilecek elektronik postaların "gönderen" kısmında yanlış veya aldatıcı bilginin bulunması. Gönderilecek tüm elektronik postaların gönderen kısımlarında, bu hizmeti kullanmaya yetkili kılınmış kişinin ismi ile Turk Serv tarafından verilen hizmet kapsamında verilmiş veya bu kişinin kanuni olarak kullanma hakkına sahip olduğu bir başka elektronik posta adresi bulunmalıdır. "Gönderen" kısmında bulunacak elektronik posta adresi ulaşılabilir ve gerçek bir adres olmalıdır.

4) Turk Serv'in sağladığı hizmetler ile internet kullanıcılarına, pornografik materyaller; korsan yazılımlar, illegal materyaller (Adult, Warez, Hack,Toplist,mp3 ve buna benzer telif hakkı bulunmayan müzik ve görüntü eserleri, Dialer Programların) sunulması yasaktır.

Not: Müşteri yasal bir engel olmadığı sürece görüntü ve ses dosyalarını paketler sınırında ziyaretçilere sunabilir.

5) Turk Serv'in hosting, reseller, Up/Down Sunucu ve Sanal sunucu ürünlerinde belirtilen cpu, ram vb. gibi miktarların aşıldığı tespit edildiğinde hizmet haber vermeksizin durdurulur.

6) Web Hosting ve Reseller kullanan müşterilerimizin dosyalarında virüs tespit edildiğinde müşteri bu konu hakkında bilgilendirilir ve bir sonraki yedek alımında tekrardan virüs tespit edilirse sitenin yedeğini Turk Serv almaz ve olası bir sorundan dolayı Turk Serv sorumlu tutulamaz.

7) Turk Serv'den alınan hosting, reseller , up/down sunucu ve sanal sunucu gibi hizmetlere gelen saldırılarda haber verilmeden hizmeti kapatma yetkisine sahiptir. Geri iade yapılmaz.

8) Her tür lisansız kullanılan forum, portal, whmcs, cms, toplist veya bunlara benzer siteler hakkında şikayet geldiği takdirde hizmet sonlandırılır. Geri iade yapılmaz.

9) VDS ve SSD Sunucularda Up/Down Yapmak yasaktır(Up/Down Sunucuları bu kuraldan muaf tutulmaktadır.) Yapıldığı takdirde hizmet durdurulur ve geri iade yapılmaz.

10) Up/Down Sunucularında Herhangi bir limit bulunmamaktadır.

11) Tüm hizmetlerimizde saldırı çıkışı yapmak yasaktır. Yapıldığı takdirde kişinin tüm hizmetleri durdurulur ve geri iade yapılamaz. Turk Serv kişiyi mahkeme huzuruna çıkarma hakkını saklı tutar.


Sorumluluklar

1) Kiralık sunucu ve Sanal sunucularda yedek işlemleri müşteriye aittir. Firmamız Kiralık sunucu ve Sanal sunucuların yedeklerini almamaktadır. Firmamız tarafından yedek alınmasını istiyorsanız harici backup hizmeti almanız gerekmektedir. Olabilecek teknik sorunlarda veri kaybı sorumluluğu müşteriye aittir.

2) Hosting ve Reseller sunucularında günlük olarak yurt içi ve yurt dışı sunucularına yedekleme yapılır.Fakat, her müşteri kendi yedeğini almak zorundadır. Olası bir HDD sorununda Turk Serv sorumluluk kabul etmemektedir.

3)Banka hesaplarımız sitemizde yer almaktadır.Yanlışlıkla başka hesaplara para yatırmak tamamiyle müşterinin sorumlulugundadır ve Turk Serv bundan sorumlu tutulamaz.

4)Kişiye özel şifre ve kullanıcı isimlerinin çalınması, kullanılması tamamiyle müşterinin sorumlulugundadır.Burada Turk Serv'e düşen,bu durumu bildiren müşterilerimizin kullanıcı adı ve şifrelerini yenilemektir.


Geri Ödeme Koşulları

1) Hosting hizmetlerimizde 3 gün geri iade süresi bulunmaktadır. Geri iade süresinden sonra para talep edilirse bu işlem geri çevrilecektir.

2) Alan adı,Sunucu Barındırma, Kiralık sunucu, Up/Down Sunucu ve Sanal sunucu hizmeti alan müşterilerimiz geri iade kapsamında değildir.Hiç bir koşulda Sunucu Barındırma, Firewall Hizmeti, Proxy, Kiralık sunucu ve Sanal sunucu hizmeti alan müşterilerimize geri iade yapılmaz.


Ücret Ödeme

1) Tüm hizmetlerimizde son ödeme tarihinden sonra, 3 gün daha esneklik tanınmaktadır. Bu 3 gün içinde ödeme yapılmadığı takdirde,müşteri hesabınızdaki hizmet sonlandırılır.

2) 3 Gün'den sonra sonlandırılan, hizmetlerden sorumluluk kabul etmemekteyiz.

Yukarıdaki kurallara uyan müşterilerimize sorunsuz hizmet verilmektedir.Amacımız yasalar çerçevesinde en iyi hizmeti vermeyi amaçlamaktadır.


Gizlilik ve Güvenlik

1) Turk Serv, maksimum seviyede kişisel bilgilerin korunmasını amaçlamaktadır. Bu amaca uygun olarak hiç bir müşteriden kredi kartı bilgisi istemez. Turk Serv müşteriye ait kredi kartı bilgisini bilmez.

2) Turk Serv, gereksiz bilgi toplamayı önlemek ve hizmet vermediği kişilerin bilgilerini saklamamak adına, aktif hizmeti bulunmayan kullanıcıların hesaplarını kalıcı olarak kaldırır.

3) Turk Serv, cep telefonu bilgisini sahte profilleri onaylamak ve hizmeti ile ilgili acil durumlarda müşteriye haber vermek için istemektedir.

4) Turk Serv, site üzerinde müşteri kaydı ve güncellemesiyle oluşturulan profil şifrelerini bilmemektedir.

5) Müşteri, profil bilgilerini istediği an güncelleyebilir. Ancak; bilişim suçlarıyla mücadele etmek, birden fazla sahte hesabın oluşturulmaması için ad, soyad, mail adresi ve ülke gibi bilgiler Turk Serv’dan onay alınarak güncellenebilir.

6) Turk Serv, site üzerinde işlem ve gizlilik güvenliğini sağlamak adına siteye giriş yapan müşterinin, IP adresi kayıt altında almaktadır.Daha sonra bu kayıtları gerek görürse kaldırabilir.

7) Müşteri; herhangi bir şekilde mail adresini, şifresini ve güvenlik sorusunu unutması durumunda profilini T.C kimlik bilgileri ile doğrulayıp şifre değişikliği talep edebilir.

8) Turk Serv, ödeme dolandırıcılığı ve olası bir bilişim suçunu önlemek için gerek gördüğü müşteri kayıtlarının doğruluğunu onaylamak durumunda kalırsa bunun ispatına yönelik, müşteriden kimlik belgesini isteyerek profilinin gerçek olduğunu teyid etmesini talep edebilir.

9) Turk Serv, site üzerinden yapılan alan adı sorgularının kaydını tutmaz. Bunları takip etmeye gerek görmez ve bu tür bir girişimde bulunmaz.

10) Turk Serv, özellikle bireysel müşteri profilinde ki Türk kullanıcılarından istediği T.C. Kimlik numarasını olası bilişim suçlarının önüne geçmeye katkı sağlamak, hem ,de 213 Sayılı Vergi Usul Kanunun 231. maddesine göre FATURA tanzimi sırasında müşteri adını soyadını, vergi dairesini, hesap numarasını ve kimliğini ibraz etmek zorundadır. 29.04.2006 tarih ve 26274 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Vergi Kimlik Numarası Genel Tebliği'ne göre vergi numaraları T.C. Kimlik Numarasına dönüştürülmüş olup, bu nedenle fatura tanziminde müşterinin T.C. Kimlik Numarası da kaydedilmektedir. Tüm bireysel müşteriler T.C. Kimlik Numarasını Turk Serv'e doğru olarak bildirmek zorundadır. Bu sebeple yanlış bildirilen T.C. Kimlik numarası derhal düzeltilmeli ve Turk Serv'e haber verilmelidir.Sahte ve geçersiz T.C. Kimlik Numarası veren müşterilerle ilgili olumsuz olarak yaşanabilecek hiç bir sorundan yada sorumluluktan Turk Serv sorumlu değildir. Sahte ve geçersiz olarak verilen bilgilerden dolayı Turk Serv'in uğrayacağı her türlü sorun, sıkıntı ve zarardan dolayı Turk Serv müşteri ve kullanıcı hakkında yasal yollara başvurma hakkını saklı tutar.

11) Turk Serv, hizmet süresi biten müşteriye ait her türlü bilgiyi gerek gördüğü süre boyunca saklama hakkına sahiptir.Bu bilgiler müşterinin hizmeti süresi boyunca işlediği veya işlemiş olabileceği cezai ve her türlü hukuksal sorunlar nedeniyle bilişim suçlarıyla mücadeleye destek olmak adına, Turk Serv'in gerek gördüğü süre boyunca saklanacaktır.

12) Müşteri, Turk Serv’dan aldığı hizmetlerle ilgili yaşadığını düşündüğü mağduriyet ve benzeri olumsuzlukları yasal yollarla gidermekte özgür sorumludur.Mahkeme ve sonuca bağlanmamış devam eden dava ve her türlü yasal soruşturmalar süresince müşteri, asla Turk Serv hakkında firmayı karalama, olumsuz eleştirme, internet ortamında yada başka platformlar da benzeri karalama kampanyaları düzenlemesi, her türlü sosyal mecralar da, halka açık alanlar da, Turk Serv’in sitesi üzerinden aldığı her türlü teknik destek yazışmalarını, eğitim konularını, Turk Serv'in kendisine özel olarak sağladığı fiyat bilgilerini açık etmesi, yayması ve okutması halinde bu maddeyle kabul ettiği gizlilik kurallarını ihlal etmiş sayılacaktır.

13) Müşteri gizlilik kurallarını ihlal ettiğinde Turk Serv bundan sonra vermiş olduğu hizmeti veya hizmetleri yedek alma zorunluluğu olmadan sonlandıracak ve dolayısıyla hizmetin veya hizmetlerin tekrar aktif edilebilmesi mümkün olmayacaktır.Müşteri gizlilik kurallarını ihlal ettiğinde Turk Serv bu sözleşmeyle koruduğu müşteriye ait her türlü bilginin güvenliğini sağlamak zorunda değildir.

14) Turk Serv, site üzerinden müşteri tarafından siteye girilen bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşmayacağını kabul ve taahhüt eder. Ancak yasal makamlar tarafından talep edildiği takdirde, bilişim suçlarıyla mücadele kapsamında T.C. Emniyet Müdürlükleri, Cumhuriyet Başsavcılıkları ve T.C. Mahkemeleri gibi kurumlarla paylaşılabilir.Doğacak olan uyuşmazlıkların çözümünden Ankara Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Son Değişiklik Tarihi : 27.01.2017 | Saat: 16:18

Bu sözleşme siteye üye olan ve hizmet satın alanlar için geçerlidir.

Scroll to Top